|
Petek, 05.Maj 2023 ob 7:32:08 |
 |
Norci
Dennis Meadows, eden glavnih avtorjev knjige Meje rasti Rimskega kluba, je častni član Rimskega kluba in član Svetovnega gospodarskega foruma. Motite se, če mislite, da se je njegova ideologija od objave njegove knjige leta 1972 omehčala in postala manj protičloveška.
Tukaj je videoposnetek iz leta 2017, v katerem Meadows razmišlja o svojih upih, da bi lahko prihajajoči neizogiben genocid nad 86 % svetovnega prebivalstva dosegel na miren način pod »dobronamerno« diktaturo. Ta norec pravi:
"Lahko bi imeli osem ali devet milijard, verjetno, če imamo zelo močno diktaturo, ki je pametna ... in če imajo ljudje nizek življenjski standard ... Toda želimo imeti svobodo in želimo imeti visok standard živeti tako, da bomo imeli milijardo ljudi. In zdaj smo pri sedmih, zato bi se morali vrniti. Upam, da bo to lahko počasno, razmeroma počasno in da bo to mogoče narediti na relativno enakovreden način, veste, tako da bodo ljudje delili izkušnje.”
Kot bo postalo jasno na koncu tega članka, ni naključje, da se Meadowsove besede ponavljajo v Globalni oceni biotske raznovrstnosti iz leta 1995, ki je bila prvič predstavljena na konferenci Združenih narodov o podnebnih spremembah COP1 in navaja:
»Kmetijski svet, v katerem je večina ljudi kmetov, bi moral preživeti 5 do 7 milijard ljudi... Nasprotno pa bi bila razumna ocena za industrializirano svetovno družbo pri sedanjem severnoameriškem materialnem življenjskem standardu ena milijarda. "
Globalna ocena biotske raznovrstnosti, UNEP, 1995, str. 773
Zdi se, da zagovorniki te ideologije spregledajo, da je po podatkih Worldometra svetovno prebivalstvo trenutno več kot 8 milijard, kar se ne ujema z njihovimi strahovitimi napovedmi. Obstaja dober razlog, zakaj se izogibajo scenarijem iz resničnega sveta, ker so njihovi modeli trik, manipulirajo s podatki.
Medtem ko so mnogi zdaj seznanjeni z manipulacijo napovednega modeliranja Neila Fergusona med krizo covid-19, je mreža močnih Malthusianov uporabljala isto taktiko večji del prejšnjega stoletja, da bi prodajala in uveljavljala svoj načrt.
Maltuzijanci so učenci Thomasa Malthusa (1766 – 1834). Malthus je promoviral matematično tezo, da bo raven prebivalstva vedno težila k geometrični rasti, medtem ko bodo kmetijski viri težili k rasti aritmetično, kar bo povzročilo relativno predvidljive "krizne točke". Malthus je verjel, da morajo družbeni inženirji, ki predstavljajo Britanski imperij, uporabiti te "krizne točke" za znanstveno upravljanje "človeške črede". Malthus je verjel, da je narava obdarila vladajoči razred z določenimi orodji, ki jim bodo omogočila izvajanje te pomembne naloge – namreč: vojne, lakote in bolezni.
Rimski klub, ustanovljen leta 1968, je hitro ustanovil podružnice po vsem zahodnem svetu s člani, ki so se vsi strinjali, da je najboljša oblika upravljanja družbe znanstvena diktatura.
Je globalistična nevladna organizacija (NVO), ki sklicuje srečanja med voditelji držav, člani kraljevih družin, poslovnimi voditelji, mednarodnimi finančniki, akademskimi znanstveniki, laboratorijskimi znanstveniki in administratorji institucij globalnega upravljanja, kot so ZN, Svetovna banka , Mednarodni denarni sklad (IMF) in Organizacija za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD). Po vzoru strukture "okrogle mize" skupine Bilderberg, Kraljevega inštituta za mednarodne zadeve (RIIA) in Sveta za zunanje odnose (CFR) Rimski klub omogoča srečanja, na katerih delegati načrtujejo svetovno gospodarstvo z javno-zasebnim upravljanjem svetovnih naravnih in človeških virov v skladu z Malthusovo ekologijo trajnostnega razvoja.
Leta 1972 je izdaja Rimskega kluba The Limits to Growth objavila rezultate računalniško simuliranih napovedi, ki jih je izračunala skupina statistikov, izbranih z inštituta MIT. To je bil vrhunec dveletne študije ekipe MIT, ki sta jo nominalno vodila Jay Forrester in Dennis Meadows. Meje rasti so nedvomno najbolj vplivna knjiga o "trajnosti". Postala je biblija in načrt novega protihumanističnega gibanja, ki je rodilo današnji program Green New Deal.
Omejitve Rimskega kluba glede rasti niso le maltuzijanske načeloma, ampak vpogled v njihovo bibliografijo razkrije, da je podprta tudi z obsežnimi citati vrste maltuzijanskih evgenikov in povezanih institucij, posvečenih nadzoru prebivalstva.
Članek iz leta 2012, ki je praznoval 40. obletnico knjige, je zapisal: "Meje rasti so danes vredne ponovnega pregleda, ker je bolj kot katera koli druga knjiga množičnemu občinstvu predstavila koncept antropocentričnih podnebnih sprememb, ki jih povzroča človek." Meje rasti je vredno ponovno pregledati tudi zaradi drugih razlogov.
Eden od razlogov je, da je bilo delo The Limits to Growth prvo te vrste, ki je globalno temperaturo povezalo z ekonomskimi spremenljivkami, kot so rast prebivalstva, izguba virov in slabo definirana kategorija "onesnaževanja". Z uporabo linearnih enačb za ekstrapolacijo trendov v prihodnost so Meadows in njegovi soavtorji, eden izmed njih je bila njegova žena, postavili temelje za dve veliki zmoti:
– Fizični koncept prostora-časa, ki oblikuje vesolje, je sam po sebi nelinearen in ga zato ni mogoče izraziti z nobeno obliko linearnih enačb, ne glede na vključeno računalniško moč. Človeško ustvarjalno mišljenje je najbolj eksplicitno nelinearno, ker je povezano z neformalizirajočimi stanji obstoja, kot so navdih, ljubezen do resnice, dostojanstvo in lepota, ki jim noben binarni sistem ne more približati. Razvijalci Rimskega kluba so ta dejstva prezrli in domni, da je vesolje binarno kot njihova programska oprema.
– Nabore podatkov bi zlahka izkrivili in preoblikovali nadzorni računalniški programerji, ki so skušali oblikovati vladno politiko. To tehniko, ki jo je vodil Neil Ferguson z Imperial Collegea, smo že videli za ponarejanje rezultatov prihodnjih scenarijev, ista tehnika pa je bila uporabljena pri okoljskem modeliranju.
Drugi razlog za ponovni pregled Meja rasti je poudarjanje vpliva, ki ga je imelo in še ima na nadnacionalne organizacije. Desetletja je novodobna gurujka Barbara Marx Hubbard – ki je pozvala k uničenju ene četrtine človeške populacije za uvedbo novega svetovnega reda – zagovarjala transhumanizem in Malthusov trajnostni razvoj, ki je v središču Velike ponovne zastavitve in Četrte Industrijska revolucija. Hubbardove Malthusove teorije prenatrpanosti so delno navdihnile Meje rasti. Pravzaprav je v Hubbardovi knjigi o soustvarjanju več odlomkov, ki opozarjajo na malthusovske "omeje rasti", ki bi lahko vodile v ekološke katastrofe. Osebno se je srečala tudi s soustanoviteljem Rimskega kluba Aureliom Pecceijem, ki je na tretjem letnem zasedanju Svetovnega gospodarskega foruma leta 1973 spodbudil Svetovni gospodarski forum, da sprejme Malthusova načela o mejah rasti.
Nenazadnje imamo člana Rimskega kluba in avtorja Meja rasti, ki je manipuliral s svojim napovednim modeliranjem v upanju, da bo diktatura počasi in »mirno« uničila 86 % svetovnega prebivalstva.
Nihče ne bi smel slaviti Meje rasti ali njegovega programa, ker spodbuja vašo smrt.
tehnokracija.novice
|
|
|