Slika 1. Pregled tehnologije nano-MIND – regulacija možganskih funkcij višjega reda s selektivnim nadzorom specifičnih nevronov in možganskih vezij
Opažene so bile pomembne razlike v vnosu hrane, ko so bile miši znotraj in zunaj magnetnega polja, kar nakazuje, da je željo po hranjenju mogoče manipulirati na daljavo.
Znanstveniki v svoji razlagi dela pravijo, da bo z uporabo tehnologije nano-MIND mogoče možganske funkcije višjega reda, kot so čustva, družabnost in preživetveni nagoni pri živalih, svobodno regulirati s selektivnim nadzorom specifičnih nevronov in možganskih vezij. . To po njihovem mnenju omogoča odkrivanje vlog in principov delovanja različnih možganskih vezij, kar je bistveno za znanstveno raziskovanje možganov in se lahko uporabi za napredek tehnologije umetne inteligence z gradnjo boljših umetnih nevronskih mrež.
Jinwoo Cheon, višji avtor in direktor Centra za nanomedicino IBS, pojasnjuje:
»To je prva tehnologija na svetu, ki prosto nadzoruje določene predele možganov s pomočjo magnetnih polj.
Pričakujemo, da se bo široko uporabljal v raziskavah za razumevanje delovanja možganov, sofisticiranih umetnih nevronskih mrež, tehnologij dvosmernega vmesnika možgani-računalnik (BCI) in novih zdravljenj nevroloških motenj.«
Ti, ki zmoreš, poveži nano delce v telesih cepljenih in 5G omrežje… posledično bi morali dobiti… miši…
msn.com