|
|
Torek, 14.Maj 2024 ob 18:33:48 |
 |
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je naredila pomembne korake za prevzem nadzora nad svetovno oskrbo s hrano.
WHO, "zdravstvena" agencija Združenih narodov, vztraja pri vzpostavitvi "zavezništva", ki bo neizvoljeni organizaciji omogočilo spremljanje in nadzor oskrbe s hrano suverenih držav po vsem svetu.
Prejšnji teden je Zveza SZO za varnost hrane zaključila svoj prvi sestanek, na katerem so birokrati predstavili načrte za vzpostavitev globalnega upravljanja preskrbe s hrano.
Srečanje je vključo organizacije ZN, sodelujoče centre SZO, korporativne elite in bogate donatorje.
Globalisti so sklicali sestanek, da bi razpravljali o izvajanju "Globalne strategije SZO za prehransko varnost 2022-2030."
Po mnenju WHO in njenih zaveznikov je nadzor preskrbe s hrano za širšo javnost bistvenega pomena za "boj proti podnebnim spremembam" in boj proti "naslednji pandemiji".
Zavezništvo bo imelo nadzor nad pridelano hrano.
Prav tako bo nadzoroval, kako se hrana proizvaja, upravlja in analizira ter kje se distribuira.
Ta novi načrt uporablja pristop ZN Eno zdravje.
One Health uporablja strah za nadzor prebivalstva in opravičuje omejitve, obubožanje in smrt javnosti.
Načrt je vključen v predlagane spremembe Svetovne zdravstvene organizacije k mednarodnim zdravstvenim predpisom in pogodbi o pandemiji.
Te poteze prihajajo v času, ko se ZN, matična agencija WHO, pripravljajo, da se bodo postavili kot ena svetovna vlada.
Od 6. do 8. maja 2024 je Oddelek SZO za prehrano in varnost hrane gostil prvo srečanje Zveze SZO za varnost hrane.
Srečanje je bilo organizirano v sodelovanju z ameriškim centrom za nadzor in preprečevanje bolezni (CDC).
Namen srečanja je bil podpreti izvajanje »Globalne strategije SZO za prehransko varnost 2022-2030«.
Strategija je bila sprejeta na 75. zasedanju Svetovne zdravstvene skupščine maja 2022.
Predvideno je, da bo izvajanje strategije potekalo v obdobju 8 let od leta 2022 do leta 2030, tj. leta, ki je navedeno v njenem naslovu.
Strategija WHO določa globalne cilje glede "varnosti" hrane, ki jih je treba doseči do leta 2030.
"Trenutno ni globalnega mehanizma, ki bi usklaj prizadevanja na tem področju in zagotavljal inovacije in podporo državam na usklajen način," so sporočili iz WHO.
Da bi zapolnila zaznano vrzel, je WHO sklicala sestanek Zveze WHO za varnost hrane, da bi:
- razvija mandat Zveze SZO za varnost hrane in opredeljuje njeno dodano vrednost na področju nadzora bolezni, ki se prenašajo s hrano; in, priprava osnutka delovnega načrta za obdobje 2023–2030 za pomoč državam pri doseganju cilja SZO za nadzor nad boleznimi, ki se prenašajo s hrano, do leta 2030.
- V izjavi iz preteklih dni je WHO izrazil upanje, da se bo srečanja udeležilo 64 sodelujočih centrov WHO, organizacij ZN, ki delujejo na področju varnosti hrane, in donatorjev.
- WHO v strategiji ponuja dve utemeljitvi za izvajanje globalnega nadzora varnosti hrane.
Ena je preprečevanje bolezni, ki jih povzroča higiena hrane, druga pa izpolnjuje cilje globalistične agende ZN o »podnebnih spremembah« – cilje trajnostnega razvoja (SDG).
"Nevarna hrana, ki vsebuje škodljive količine bakterij, virusov, parazitov, kemičnih ali fizikalnih snovi, lahko povzroči akutne ali kronične bolezni - vključno z več kot 200 boleznimi, od driske do raka, ki v nekaterih primerih povzročijo trajno invalidnost ali smrt," je dejal Direktor.
"Varnost hrane ostaja prednostna naloga javnega zdravja s ključno vlogo v Agendi 2030 za trajnostni razvoj," je dodal.
Nova strategija bo po povzetku prispa k doseganju ciljev trajnostnega razvoja.
Revidiran bo leta 2030, ko bo svet razmišljal o napredku pri doseganju ciljev trajnostnega razvoja.
V zadnjih letih so se neodvisni mediji veliko osredotočili na Agendo 2030 in številni so se seznanili z njenimi podlimi cilji.
Verjetno manj pa se jih zaveda, da Agenda 21 ZN, iz katere izhaja Agenda 2030, zajema celotno 21. stoletje.
Z drugimi besedami, Agenda 2030 zajema desetletje do leta 2030.
Agenda 2040 zajema naslednje desetletje.
Nato pride Agenda 2050 in tako naprej do zadnjega desetletja in končne Agende 2090, ki se konča leta 2099.
Ne bi smeli biti presenečeni, ko vidimo, da se leta 2030 omenja "svet bo ocenil doseženi napredek".
Glede na povzetek: "Strategija priznava, da je varnost hrane tesno povezana z zdravjem živali, rastlin in okolja, v katerem je proizvedena."
To je pristop One Health.
Povzetek se nadaljuje:
„Strategija poziva države članice [WHO], naj pri načrtovanju izvajanja upoštevajo pristop Eno zdravje.
"To bo nacionalnim vladam omogočilo, da odkrijejo, preprečijo in se odzovejo na obstoječe in nastajajoče bolezni na vmesniku človek-žival-okolje ter se hitro odzovejo in ublažijo težave javnega zdravja, povezane s hrano, ki so posledica teh interakcij."
strateške prednostne naloge WHO
Povzetek, ki se začne na strani 9, opisuje pet "strateških prednostnih nalog" strategije.
"Države članice bi morale po potrebi spremeniti, preoblikovati ali okrepiti svoje nacionalne sisteme varnosti hrane na podlagi strateških prednostnih področij in strateških ciljev, opredeljenih v strategiji," navaja dokument.
Prva prednostna naloga WHO je "krepitev nacionalnih sistemov nadzora hrane".
Čeprav se beseda "nadzor" pojavlja v naslovu, je bila v celotnem povzetku nadomeščena z bolj prijetno zvenečo besedo "varnost".
Ker imajo obliko, lahko domnevamo, da je zaradi tega njihov načrt videti benigen.
Vendar pa pregled "strateške prednostne naloge 1" (glej spodaj) jasno pokaže, da je cilj nadzor in ne "varnost".
Poleg zakonodaje, politik, institucionalnih okvirov in nadzornih funkcij, kot navaja povzetek, bi morale države članice WHO upoštevati in sprejeti štiri pomembna načela, da bi sistem postal učinkovitejši.
Povzetek opisuje ta načela kot:
- Pogled v prihodnost – »Strateška prednostna naloga 2: Prepoznavanje izzivov v zvezi z varnostjo hrane, ki izhajajo iz globalnih sprememb in preobrazb v prehranskih sistemih, in odzivanje nanje.« Sistemi za varnost hrane bi morali biti opremljeni za prepoznavanje, ocenjevanje in odzivanje na obstoječa in nastajajoča vprašanja. Sisteme varnosti hrane je treba preoblikovati iz reaktivnih v proaktivne sisteme, zlasti pri obravnavanju zdravstvenih tveganj, ki se pojavljajo na vmesniku človek-žival-ekosistem-okolje.
- Na podlagi dokazov – »Strateška prednostna naloga 3: Povečanje uporabe informacij o prehranski verigi, znanstvenih dokazov in ocene tveganja pri odločanju o obvladovanju tveganja«. Zbiranje, uporaba in interpretacija podatkov so temelj za gradnjo sistemov varnosti hrane, ki temeljijo na dokazih.
- Osredotočeno na ljudi – »Strateška prednostna naloga 4: Krepitev vključevanja deležnikov in obveščanja o tveganjih«. Uspešno zagotavljanje varnosti hrane od vil do vilic zahteva bolj vključujoč pristop z vsemi deležniki, vključno s pooblaščenimi potrošniki in nosilci živilske dejavnosti (FBO).
- Plačljivo – »Strateška prednostna naloga 5: spodbujanje varnosti hrane kot bistvenega sestavnega dela domače in mednarodne trgovine s hrano.« Z globalizacijo trgovine s hrano lahko patogeni in bolezni, ki se prenašajo s hrano, potujejo čez meje in povzročijo znatne zdravstvene in gospodarske posledice.
Nadzor ZN nad nacionalnimi sistemi nadzora hrane
Za prikaz popolnega nadzora nad oskrbo s hrano s strani ZN in njenih agencij, ob hkratnem izvajanju pristopa enega zdravja, citiramo naslednje iz povzetka (povezave so dodane).
Splošni pristop držav članic k razvoju, posodobitvi in izvajanju svojih nacionalnih strategij varnosti hrane je povzet v [spodnji sliki].
Za analizo situacije so razvili orodjeFAO in SZOlahko se uporablja za pomoč državam članicam pri ocenjevanju učinkovitosti njihovih sistemov nadzora hrane, ne glede na njihovo stopnjo zrelosti. To orodje se lahko uporablja za oceno statusa nacionalnega sistema nadzora hrane, za prepoznavanje prednosti in slabosti ter za opredelitev prednostnih področij za ukrepanje.
Poleg tega orodja FAO/WHO se lahko za oceno nacionalne zmogljivosti pripravljenosti za varnost hrane uporabita orodje za skupno zunanjo oceno in letna samoocena držav pogodbenic v skladu z mednarodnimi zdravstvenimi predpisi SZO.
Poleg tega je pot uspešnosti veterinarskih storitev (PVS) Svetovne organizacije za zdravje živali (WOAH) posebej namenjena oceni varnosti proizvodnje in predelave hrane za živali.
Po opravljeni izhodiščni presoji nacionalnega sistema varne hrane bo mogoče opredeliti cilje in usmerjene posege za krepitev sistema na podlagi petih strateških prednostnih področij, opredeljenih v tej strategiji.
Globalna strategija SZOza prehransko varnost 2022–2030: povzetek, Svetovna zdravstvena organizacija 2022, str. 15
Analizi stanja naj bi sledila izdelava izvedbenega načrta, ki vključuje zaporedje izvajanja različnih elementov prestrukturiranega sistema varne hrane, opredelitev vlog in odgovornosti ter vzpostavitev sistema spremljanja in vrednotenja. Načrt mora imeti ustrezne vire in financiranje za dosego svojih ciljev.
Ko je načrt dogovorjen in sporočen, se lahko začne faza izvajanja. Redna preverjanja napredka in poročila morajo biti del rednega spremljanja, da se zagotovi, da načrt ostane na začrtani poti ali da se izvajajo ustrezni ukrepi za popravljanje smeri.
Skupaj z drugimi mednarodnimi partnerji bo WHO podpirala države članice z zagotavljanjem globalnega vodstva ... WHO in FAO bosta razvila skupni okvir spremljanja, ki bo uskladil strategije varnosti preskrbe s hrano [države]
Globalna strategija SZO za varnost preskrbe s hrano 2022–2030: povzetek, Svetovna zdravstvena organizacija 2022, str. 16
"Načrt mora biti ustrezno ... financiran za dosego svojih ciljev," navaja dokument.
Prikladno je, da WHO ne omenja, kdo bo plačal shemo.
Vendar bo breme teh globalističnih načrtov padlo na davkoplačce.
WHO v nadaljevanju pojasnjuje, kako namerava spremljati in nadzorovati preskrbo s hrano na svetovni ravni:
V središču posodobljene strategije bo okvir odgovornosti za merjenje stopnje izvajanja. Posodobljena strategija spodbuja države članice, da izberejo kazalnike in določijo cilje na nacionalni ravni za oceno učinkovitosti in ustreznosti nacionalnih sistemov varnosti hrane ... Vzpostavljen bo tudi globalni mehanizem za merjenje napredka strategije z uporabo niza globalnih kazalnikov in tarče. Posodobljena različica strategije vsebuje tri globalne kazalnike:
- driske zaradi uživanja okužene hrane;
- mehanizmi večsektorskega sodelovanja za dogodke o varnosti hrane;
- in nadzorovanje bolezni in kontaminacije, ki se prenašajo s hrano
Prvi kazalnik nenehno ocenjuje Referenčna skupina za epidemiologijo bremena bolezni, ki se prenašajo s hrano pri SZO. Drugi in tretji zgoraj omenjeni indikator se že spremljata in redno merita z Mednarodnimi zdravstvenimi predpisi (2005). WHO bo razvila okvir za spremljanje izvajanja in potrjevanje napredka pri doseganju teh globalnih ciljev. Prvi kazalnik nenehno ocenjuje Referenčna skupina za epidemiologijo bremena bolezni, ki se prenašajo s hrano pri SZO. Drugi in tretji zgoraj omenjeni indikator se že spremljata in redno merita z Mednarodnimi zdravstvenimi predpisi (2005).
Globalna strategija SZO za varnost preskrbe s hrano 2022–2030: povzetek, Svetovna zdravstvena organizacija 2022, str. 16 in 17
Te poteze prihajajo sredi vse večjih prizadevanj neizvoljenih globalističnih sil, da bi uničile kmetijsko industrijo in odpravile porabo mesa in mlečnih izdelkov.
Ko bo WHO prevzel nadzor nad preskrbo s hrano, je lahko napovedati, kaj se bo zgodilo s tradicionalnim kmetijstvom.
Naredite si zalogo ekološke hrane zdaj, dokler še lahko.
SlayNews
|
Komentarji 0Trenutno ni komentarja na na ta članek ... ...
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...
|
|
|
| Galerija:
| |