Francija, ki je pod nadzorom WEF, je prva država, ki je izdala pravno direktivo podjetjem za spletne brskalnike, da blokirajo vsa spletna mesta, navedena na črnem seznamu, ki ga je sestavil Macronov režim.
Načrt imenuje "dobronameren, a nevaren", Mozilla pa opozarja, da mladi globalni voditelj Emmanuel Macron napreduje z načrti, da prisili spletne brskalnike, kot je Firefox, "da ustvarijo distopično tehnično zmogljivost", ki globalistični eliti omogoča, da regulira, kaj ljudje vidijo na spletu.
"Člen 6 (odstavka II in III) zakona SREN bi ponudnike brskalnikov prisilil, da ustvarijo sredstva za obvezno blokiranje spletnih mest, ki so na vladnem seznamu," opozarja Mozilla.
»Svet, v katerem so lahko brskalniki prisiljeni vključiti seznam prepovedanih spletnih mest na ravni programske opreme, ki se preprosto ne odprejo, ne regionalno ne globalno, je zaskrbljujoča možnost, ki vzbuja resne pomisleke glede svobode izražanja. Če bi bil uspešno sprejet v zakon, bi precedens, ki bi ga vzpostavil, brskalnikom veliko težje zavrnil takšne zahteve drugih vlad.«
Ker ima globoka država težave z zajezitvijo širjenja »dezinformacij« na spletu prek ponudnikov vsebin in založnikov (tj. Facebook, Google in Twitter), očitno spreminja taktiko, da cilja na same brskalnike.
Povedali so nam, da bi vlada dejansko poslala črni seznam spletnih mest izdelovalcem spletnih brskalnikov, kot je Mozilla, in jih prisilila, da kodirajo blok, ki uporabnikom interneta preprečuje dostop do določenih spletnih mest.
"Če bi zmožnost blokiranja katerega koli spletnega mesta na vladnem črnem seznamu z zakonom vgradili v vse brskalnike, bi represivne vlade pridobile izjemno močno orodje," poroča Tech Dirt.
"Tej cenzuri ne bi bilo nobenega načina, razen vdora v kodo brskalnika. To bi lahko bila možnost za odprtokodne razvijalce, zagotovo pa ne bo za veliko večino rednih uporabnikov.«
Če bo predlagani zakon objavljen, bo razveljavil tisto, kar Mozilla opisuje kot "desetletja uveljavljenih norm za moderiranje vsebine", kar avtoritarnim vladam dejansko omogoča, da "z lahkoto zanikajo obstoj orodij za izogibanje cenzuri."
Ni si težko predstavljati, da bi tudi industrija avtorskih pravic izkoristila zakon in poskušala spletne brskalnike prisiliti, da blokirajo tudi spletna mesta, ki vsebujejo vsebino, ki krši avtorske pravice. Pravzaprav je bil takšen koncept v preteklosti že oživljen – za več informacij si oglejte knjigo Walled Culture.
Leta 2004 je BT (British Telecom) predstavil nekaj, kar se imenuje CleanFeed, kar je imelo tudi dobre namene, vsaj na videz, saj je bilo zasnovano za blokiranje dostopa do vseh nezakonitih spletnih mest z otroško pornografijo. To je dobra uporaba takšne tehnologije, vendar pričakujemo, da se bodo zgodile tudi slabe uporabe.
»Natančno logiko, ki jo uporabljajo podjetja za avtorske pravice za spodkopavanje CleanFeeda, bi lahko uporabili za kooptiranje zmožnosti cenzure brskalnikov z vgrajenimi spletnimi seznami blokiranih,« poroča Tech Dirt. "Kot pri CleanFeedu bi industrija avtorskih pravic nedvomno rekla, da če tehnologija že obstaja, zakaj je ne bi uporabili v boju proti kršitvam avtorskih pravic?"
»Ta zelo resnična grožnja je še en razlog za boj proti temu katastrofalnemu, zgrešenemu francoskemu predlogu. Kajti če bo implementirana, bo zelo težko preprečiti, da bi postala še ena tehnologija, za katero svet avtorskih pravic zahteva, da je usmerjena v lastne sebične cilje.«
|