Čip pod kožo
Profesor Richard A. Werner je ekonomist in profesor bančništva in financ. Znan je kot zagovornik nove monetarne politike po krizi, ki jo je poimenoval kvantitativno sproščanje (QE), ko jo je predlagal na Japonskem leta 1995 kot glavni ekonomist britanske investicijske banke. Poleg svojih izkušenj kot višji generalni direktor in višji portfeljski upravitelj pri Bear Stearns Asset Management je delal kot raziskovalec ali svetovalec na Univerzi v Oxfordu, Bank of Japan, Development Bank of Japan in Asian Development Bank, med ostalimi. Vključen je v podporo ustanavljanju neprofitnih skupnostnih bank prek pobude, imenovane Local First CIC.
Na Amsterdamskem znanstvenem vrhu 2022 je profesor Werner predaval o digitalnih valutah centralnih bank (CBDC) in Agendi 2030. Ob robu letošnjega Amsterdamskega znanstvenega vrha je z Ivorjem Cumminsom govoril o CBDC in o tem, kako so centralne banke obvladovale visoko inflacijo. da bi pospešili svoj načrt.
prof. Werner je predlagal dva vidika denarne politike QE: QE1 in QE2. QE1 je, da centralna banka poseže in kupi nedonosna sredstva v bančnem sistemu. Centralna banka odkupi nedonosna sredstva po nominalni vrednosti in problem je rešen, banke imajo močno bilanco stanja. A to ne bo dovolj, da bi banke povečale posojila.
Torej, prof. Werner je predlagal QE2, ki centralni banki omogoča, da prisili banke, da ustvarijo več denarja in ga potisnejo v gospodarstvo. To bi dosegli tako, da bi centralne banke kupovale premoženje, npr. premoženje, od nebančnega sektorja. Denar, ki ga nebančni sektor dobi od prodaje premoženja, bi se nato nakazal na bančni račun prodajalca. Ko gospodarstvo doživi deflacijo, "to je način, kako lahko centralne banke neposredno potiskajo denar v gospodarstvo", je pojasnil prof. Werner.
QE1 je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja sledila Japonska, vendar so ZDA nato Japonski prepovedale uporabo QE2. In potem so nenadoma in ob nepravem času ameriška centralna banka in druge centralne banke sprejele QE2 marca 2020. Namen sprejetja QE2 takrat je bil povzročiti visoko inflacijo. Zakaj? Prenesite gospodarstva v sistem CBDC.
"O CDBC-jih morate razmišljati kot o nadzornem sistemu [ali sistemu dovoljenj], ne o valuti," je pojasnil prof. Werner.
»To je pogojna valuta, ki temelji na dejanski pridobitvi tega dovoljenja. Če ste slučajno nekakšen kritik vladne politike ali kritik centralnih bank, bo to morda težko. Če pa se odpravite iz 15-minutnega mestnega območja, boste morda ugotovili, da 'Oh [moj CBDC] ne deluje'. Seveda so to stvari, ki smo jih že videli na Kitajskem. Obstaja veliko videoposnetkov, kjer nekdo poskuša z njim kupiti vstopnico, vendar mu ne uspe, ker je njegov socialni kredit nizek.«
In dejansko ni prave pravice do pritožbe. Ker zelo malo ljudi nadzoruje veliko število, bodo krmilniki uporabljali računalnike in algoritme za zagon sistema. Če se pritožite na blokiranje CDBC-jev, boste imeli opravka z avtomatiziranimi odgovori.
prof. Werner je pojasnil, da centralni načrtovalci, kot jih imenuje, orkestrirajo inflacijo, da bi prikrili spremembe v bančnih sistemih. Na primer, v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja je bila visoka inflacija orkestrirana, da bi prikrili prehod z z zlatom podprtega ameriškega dolarja na petrodolar. In visoka inflacija, ki smo jo bili deležni v letih 2021/2022. orkestrirano je bilo za prikrivanje prehoda iz petrodolarjev na CBDC.
Marca 2020 so Federal Reserve in druge ključne centralne banke sprejele QE2, priporočilo za deflacijo ali krčenje gospodarstva. Marca 2020 se gospodarstva niso krčila, vendar je Federal Reserve sprejela QE2 in kupila sredstva od nebančnih bank, s čimer je banke prisilila k ustvarjanju posojil. Zelo jasno je bilo, da bo to povzročilo inflacijo. Ni šlo za napako v presoji, bilo je namerno, je pojasnil prof. Werner. Gre za zelo specifično politiko, ki se zelo redko uporablja.
Profesor Werner je dejal, da je bil dokaz, da je šlo za namerno dejanje, "tik pred pandemijo avgusta 2019 v Jackson Holeu konferenca v okviru letne konference centralnih bank, a je bil povabljen BlackRock, velik upravljavec premoženja ... in BlackRock je dal predlog, rekli so, da bo še ena kriza … toda tokrat bi morali ustvariti inflacijo. Nikoli ne pojasnijo, zakaj, pravijo samo, da moramo ustvariti inflacijo … in tukaj je, kako bomo to storili, in citirali so moj predlog, ne da bi omenili moje ime, seveda.«
»In obstaja še en dejavnik,« je dejal profesor Werner, »Fed je marca 2020 najel Blackrock za nakup sredstev ... QE je bil za deflacijsko situacijo, toda način, na katerega so ga uporabili, je moral povzročiti inflacijo, ni bilo dvoma. In vedeli so, ker so to celo rekli."
»Tako [trenutna] inflacija je bila povsem namerno ustvarjena s strani centralnih bank, centralnih načrtovalcev. Kako jih torej kaznujemo za to? 'Oh, dajmo jim več moči, dajmo jim moč brez primere nad vsem, nad življenjem na Zemlji prek digitalnih valut centralne banke.
Mislim, da je pravi razlog, da so želeli to inflacijo, ker v bistvu prikriva propad petrodolarja in prehod na nov sistem, za katerega želijo, da temelji na CBDC.”
Trenutno se govori o CBDC-jih, ki se uporabljajo prek telefonskih aplikacij. "Da, to je začetna faza. Toda tisto, kar je bilo že pripravljeno okoli leta 2015, je končni cilj – centralni bankir mi je očitno res želel – narediti CBDC videti kot malo riževo zrno, ki ti ga želijo pod kožo, kar po mojem mnenju je kršitev človekovega dostojanstva. In razumejo, da obstaja ovira, da bi ljudje to sprejeli,« je dejal prof. Werner.
Zato uporabljajo krize, motnje in brezposelnost za uvedbo univerzalnega temeljnega dohodka, da zmehčajo javnost, da sprejme čip CBDC, vdelan pod njihovo kožo.
»Vsak mesec boste na račun prejeli 2000 evrov. Ampak, seveda, da bi to naredili učinkovito [bodo rekli:] 'Uporabiti moramo najnovejšo tehnologijo, zato potrebujete vsadek čipa CBDC'."
expose-news.com
|