HITLERJEVI SLEDILCI:
En nedavni predlog Svetovnega gospodarskega foruma (WEF) je namenjen razvoju načinov za zbiranje in uporabo satelitskih, bioloških podatkov in podatkov, ki jih ustvarijo državljani.
Napisala sta ga raziskovalni inženir MIT Media Lab Minoo Rathnasabapathy in Helen Burdett, vodja tehnološke strategije WEF, predlog, objavljen na spletni strani skupine, zahteva, da se vsi ti napačno zbrani podatki zdaj objavijo kot "uporabni".
Tu so na kocki vprašanja, kot je »trajnostni razvoj« (domnevna podpora v osrednjih medijih in neuradnih svetovnih kabalah, kot je WEF, skoraj nikoli ne gre v uporabne podrobnosti in ne presega zgolj besed – nič drugega kot tisto, kar služi »veliki pripovedi«).
Ideja je očitno uporaba podatkov in storitev satelitskega opazovanja na načine, ki bi pomagali "trajnostnemu razvoju" na nepredvidene načine, zunaj znanstvene skupnosti.
Večja kot je prevara, več ljudi ji verjame, kar je verjetno upanje WEF. Sicer pa, zakaj bi govorili o dobri stvari - kombinaciji georeferenciranih podatkov in kako bi lahko iz te kombinacije nastalo nekaj dobrega za reševanje socialnih in ekonomskih problemov?
Kakorkoli že, spet smo in zdi se, da je medijsko dojemanje ključnega pomena: pomislimo vsi na 22. april, »dan Zemlje«, in kar je še pomembneje, govorimo o njem, kot je predlagano v objavi WEF v začetku tega leta.
Te dni bi morali prezreti zelo resnično grožnjo svetovne vojne in se raje osredotočiti na to, kako najbolje (zlo)uporabiti vse podatke o Zemlji, za katere se zdi, da samo "ležijo naokoli".
No, to je argument WEF in obožujemo naša razmišljanja WEF, kot je tale: uporabimo domnevno več kot 100 terabajtov satelitskih posnetkov, ki jih vsak dan zbere Vesoljska agencija Evropske unije, da jih navzkrižno primerjamo z georeferenciranimi podatki, da združimo tisto, kar imajo dostop strokovnjaki do in tisti, ki ga domnevno nimajo.
Toda zakaj, WEF?
Gre seveda za podnebne spremembe,
»V svetu, kjer podnebne spremembe globalno ogrožajo biotsko raznovrstnost Zemlje, zbirno poročilo Medvladnega odbora za podnebne spremembe (IPCC) Podnebne spremembe 2023: Sintezno poročilo, objavljeno konec marca 2023, obravnava temo dneva Zemlje 2023: "Vlagajte v naš planet."
|