MojSpletnik NOVICE | HA HA HA! Elon Musk je ponudil milijardo dolarjev donacije Wikipediji, če se preimenuje v "CURCOPEDIA" ...
HA HA HA! Elon Musk je ponudil milijardo dolarjev donacije Wikipediji, če se preimenuje v "CURCOPEDIA"
HA HA HA!
Elon Musk je dal drzno ponudbo Wikipediji, a le pod enim pogojem.
Izvršni direktor Tesle in lastnik X, platforme družbenih medijev, prej znane kot Twitter, je prek svojega profila ponudil velikodušno donacijo spletni enciklopediji, če so pripravljeni preimenovati svoje spletno mesto.
"Dam jim milijardo dolarjev, če se preimenujejo v Dikipedia," je zapisal Musk. "Prosim, dodajte ga na mojo wiki stran," je nadalj. "V interesu natančnosti".
Novinar Ed Krasenstein se je kasneje oglasil in spodbudil organizacijo k spremembi. "Naredi to! Ko ga prevzamete, ga lahko vedno vrnete nazaj,« je zapisal Krasenstein. »Vsaj eno leto. Mislim, nisem neumen, lol,« je odgovoril Musk.
Musk je v ponudbi zapisal "Dam jim milijardo dolarjev, če se preimenujejo v Curcopedia".
Muskova "ponudba" izhaja iz prejšnjega tvita, kjer je kritiziral fundacijo Wikimedia, ker hoče toliko denarja. »Zagotovo ni nujno za delo Wikipedije. Kopijo celotnega besedila lahko dobesedno shranite na svoj telefon!« je tvitnil Musk. "Torej, zakaj denar?"
Na razlago mu ni bilo treba dolgo čakati, zahvaljujoč opombam skupnosti same aplikacije, ki navajajo, da brezplačna novičarska organizacija obravnava "več kot 25 milijard ogledov strani na mesec in več kot 44 milijonov urejanj strani na mesec, kar zahteva znatne operativne stroške." Opombe so zagotovile tudi dodaten kontekst, da Fundacija Wikimedia zaposluje finančne revizorje tretjih oseb, katerih poročila so javno dostopna.
Ni prvič, da sta se Musk in Wikipedia prepirala. Maja je soustanovitelj Wikipedije Jimmy Wales kritiziral Muska zaradi njegove odločitve, da omeji nekatere vsebine na X pred predsedniškimi volitvami v Turčiji, poroča Business Insider.
Leta 2018 je Musk tvitnil o svojih namerah, da ustvari spletno stran z imenom Justice, kjer bi splošna javnost lahko ocenila "osnovno resnico" katerega koli članka in "sledila oceni verodostojnosti" novinarjev, urednikov in njihovih publikacij.
V zadnjih 5 letih je Wikipedia izgubila verodostojnost zaradi lažnih informacij, ki so jih delile na njenih straneh, pred kratkim pa je bilo odkrito, da je Wikipedia neposredno nadzorovala CIA, ki je dovolja ali prepovedovala, kaj se sme in česa ne sme pojavljati na straneh tega spleta. enciklopedija.