Leta 1996, še preden je bil projekt v celoti operativen, je ameriška televizijska serija Sightings predvajala reportažo o programu za raziskovanje visokofrekvenčnega aktivnega auroralnega sevanja (HAARP), v kateri je opozorila na nevarnost, ki jo projekt predstavlja za svet.
Eden od intervjuvanih raziskovalcev je bil novinar Mark Farmer, ki je opozoril: »Ko enkrat odpremo to škatlo – in to je prava Pandorina skrinjica – je ne moremo več zapreti.«
HAARP, ki so ga prvotno razvile in so v lasti ameriških letalskih sil, deluje iz raziskovalne postaje HAARP v Gakoni na Aljaski. 14. maja 2014 so zračne sile obvestile ameriški kongres, da nameravajo ustaviti HAARP. Vendar pa so bili raziskovalni instrumenti avgusta 2015 preneseni na Univerzo Aljaske v Fairbanksu ("UAF"). Zračne sile ZDA zdaj upravljajo lokacijo na podlagi sporazuma z letalstvom.
HAARP je bil vključen v več raziskovalnih dejavnosti, vključno z ustvarjanjem umetne aurore in motenj ionosfere. Novembra 2023 je bilo napovedano, da bo izveden štiridnevni poskus, v katerem bo HAARP ustvaril umetni sij neba, ki bo viden po vsej Aljaski.
Med 8. in 10. majem 2024 je HAARP izvajal teste oddajanja visokofrekvenčnih radijskih valov v zgornje plasti atmosfere in ionosfero. Sovpadalo je s spektakularnim polarnim sijem, ki je bil viden po vsem svetu med 10. in 12. majem 2024. HAARP je zanikal kakršno koli povezavo. "Čas je bil popolnoma naključen," piše v razdelku s pogostimi vprašanji na spletni strani HAARP.
Po Wikipediji se je gradnja HAARP začela leta 1993. Čeprav so poskusi potekali že od leta 1999, je objekt dosegel polno zmogljivost šele junija 2007. 28. januarja 1996 je televizijska serija Sightings predvajala epizodo o objektu z naslovom "Stroj sodnega dne". (Seznam epizod serije Vizije najdete TUKAJ.)
Sightings je bila ameriška paranormalna in informativna televizijska oddaja, ki se je predvajala v devetdesetih letih prejšnjega stoletja. Osredotočila se je na nezemeljske obiskovalce, duhove, kriptide in nepojasnjene pojave. Serija je trajala od leta 1992 do 1998 in je prinesla več posebnih epizod ter film z naslovom 'Sightings: Heartland Ghost'.
V 14. epizodi 4. sezone z naslovom »Brez sledu/Iskanje vizije/Stroj sodnega dne/Posodobitev: Preiskava NLP-jev« se je serija »Opažanja« ukvarjala s kontroverznim projektom HAARP.
V segmentu o HAARP-u je Sightings pojasnil, da je ameriška vlada leta 1993 začela eksperimentirati z novo elektronsko tehnologijo za visoke nadmorske višine v določenem delu zračnega prostora nad Aljasko, zaradi česar je Zvezna uprava za letalstvo pilote opozorila, naj se izogibajo območju.
Ta nova tehnologija je bistveno spremenila zračni prostor nad Aljasko, poskusi pa se nadaljujejo še danes, poroča Sightings.
Kritiki so opozorili, da gre za visokotehnološko orožje z globalnimi posledicami. Nekateri so sprožili alarm, da bi HAARP – projekt letalskih sil v vrednosti 100 milijonov dolarjev, ki vključuje ogromno antensko farmo na Aljaski – lahko postal ultimativni stroj za sodnega dne.
Novinar Mark Farmer je verjel, da ima HAARP vojaške aplikacije in da bi ga uporabljali za zajemanje ogromnih rentgenskih slik Zemlje z uporabo tehnike, imenovane Zemljina penetracijska tomografija, ki oddaja valove izjemno nizke frekvence (ELF).
Farmerjeva raziskava je pokazala, da lahko valovi ELF, ki jih oddaja HAARP, prodrejo več kilometrov v Zemljo, kar omogoča odkrivanje jedrskih skladišč in drugih podzemnih objektov.
»[HAARP] proizvaja nadzorne sisteme, ki lahko zaznajo prikrite križarske rakete in letala. To so sistemi, ki nam bodo omogočili komunikacijo z našimi podmornicami z balističnimi raketami z višjimi hitrostmi prenosa podatkov in na daljše razdalje,« je dejal Farmer.
Vojno letalstvo je trdilo, da HAARP ni ofenzivno orožje in je potreben za nacionalno varnost. Vendar pa je prebivalec Aljaske Nick Begich v svoji knjigi 'Angeli se ne igrajo s tem HAARP-om' predlagal drugačen scenarij. Predlagal je, da bi se HAARP lahko uporabil za motenje mišljenja ljudi in slabljenje vojakov z bombardiranjem z radijskimi frekvencami, pri čemer je navedel dokument letalskih sil iz leta 1982 z naslovom "Konflikt nizke intenzivnosti in sodobna tehnologija", ki je obravnaval uporabo oddajnikov radiofrekvenčnega sevanja za takšne namene.
HAARP lahko vpliva na več kot le ljudi. Lahko bi porušil Zemljino magnetno polje in mnogi opazovalci so zaskrbljeni, da bi HAARP-ova motnja magnetnega polja lahko poškodovala biomagnetne senzorje, od katerih so odvisne selivke, kot so lososi in ptice.
Največja skrb glede HAARP-a je njegova sposobnost manipuliranja ionosfere in ustvarjanja lukenj v njej. Letalstvo želi v ionosferi ustvariti dovolj energije, da bi povzročilo učinek pobega, kar skrbi fizike, kot je dr. Patrick Flanagan, saj verjamejo, da je ionosfera izjemno ranljiva.
Luknja v ionosferi bi lahko imela resne posledice, vključno s spremembo ionosferskega ščita, ki ščiti Zemljo pred kozmičnimi žarki, kar velja za večjo grožnjo kot škoda, ki jo povzroči luknja v ozonski plasti.
Povezano: HAARP 1998 – Luknje v raju? (celoten dokumentarni film Rumble), Disclosure Hub. (Za tiste, ki nimajo dostopa do Rumble, si lahko dokumentarec o Odysee ogledate TUKAJ.)
Farmer je opozoril, da ko bo tehnologija razvita in uporabljena, njenih učinkov morda ne bo mogoče obrniti in da bi lahko prizadevanje za večje in boljše vidike tehnologije povzročilo še večjo škodo planetu.
»Ko enkrat odpremo to škatlo – in to je prava Pandorina skrinjica – je ne moremo več zapreti,« je dejal.
Drag Times 2: Dokumentarni film HAARP 1995, 23. december 2013 (8 min.). (Opomba: Epizoda Sightings je bila predvajana leta 1996, ne leta 1995, kot je navedeno v zgornjem opisu posnetka.)
Če bo zgornji videoposnetek medtem odstranjen z YouTuba, kar se bo zelo verjetno zgodilo, si ga lahko ogledate na BitChute TUKAJ ali Rumble TUKAJ.
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...