Putin: Poskusi Zahoda, da bi s sankcijami ohromil rusko gospodarstvo, niso uspeli
Ruski predsednik Vladimir Putin sporoča Zahodu, da so njihovi poskusi, da bi Moskvo ohromili s sankcijami, spodleteli.
Edina stvar, ki so jo te sankcije naredile, je ta teden dejal Putin na plenarnem zasedanju investicijskega foruma VTB "Rusija kliče!", da so okrepile Rusijo, katere podjetja se "prilagajajo in napredujejo", če citiram poročilo enega medija, pri čemer skupna trgovina raste. in se ne zmanjšuje.
Pogosto slišimo, da so si te države zadale cilj, da Rusiji zadajo strateški poraz na političnem, vojaškem in gospodarskem področju, vključno z gospodarskim in tehnološkim,« je dejal Putin in dodal, da so se »nekatere države« izkazale za nezanesljive trgovinske partnerje. ki so le poskušali škodovati Rusiji.
»Želeli so drastično oslabiti našo industrijo, finance, storitveno dejavnost v naši državi, ustvariti nepremostljiv primanjkljaj blaga na našem trgu, destabilizirati trg dela, degradirati življenjski standard naših državljanov.
Ne samo, da si je Rusija opomogla od teh napadov, od takrat je prenovila svoje gospodarstvo in se prilagodila zahodni agresiji – in trg še nikoli ni bil boljši, trdi Putin.
Logistika, vključena v mednarodno trgovino v tej novi paradigmi, je ruskim podjetjem omogočila rast in razširitev mrež z drugimi prijateljskimi partnerji. Skratka, rusko gospodarstvo je imelo neto koristi.
Nova trgovinska valuta BRICS bo zaobšla ameriški dolar
Grožnja hegemoniji Zahoda je zdaj očitna, ko tudi Rusija napreduje z načrti za ustvarjanje alternativne trgovinske valute ameriškemu dolarju (valuta Zveznih rezerv).
Ruska nacionalna finančna infrastruktura je prav tako podvržena nekaterim spremembam s povečanimi prizadevanji zavezništva BRICS za razvoj nove trgovinske valute, ki ni pod nadzorom globoke države. Rusija je zaposlena z iskanjem strateških partnerjev in posodabljanjem svojega pravnega okvira za prilagajanje prihajajočim spremembam.
Ne pozabite, da Zahod še vedno drži za talca milijarde dolarjev vredna ruska sredstva, ki so sprožila vse te spremembe. Zahod je očitno mislil, da bo Putin kar kapituliral, a se namesto tega bori.
Zahod še naprej ustrahuje ne le Rusijo, temveč tudi njene zaveznike in trgovinske partnerje, ki jih je iz dneva v dan več. Na desetine držav je letos izrazilo zanimanje za pridružitev BRICS-ju, leta 2025 pa naj bi prispelo več vlog.
Obstaja tudi več evropskih držav, ki še naprej kupujejo cenovno dostopno in izdatno energijo (zemeljski plin in nafto) od Rusije, kljub ostrim opozorilom Bruslja, da se morajo vse odtrgati od Rusije.
Najnovejši krog ameriških sankcij je namenjen ruski Gazprombank, ki verjetno ne bo uspela – vendar bi lahko sprožila veliko energetsko krizo v Zahodni Evropi, zlasti zdaj, ko je bil plinovod Severni tok sabotiran in ostal nedelujoč.
»Zahod je bankrotiral in brez orožja,« je zapisal komentator o mračnem stanju umirajoče zahodne civilizacije.
"Seveda so poskusi Nata, da premaga Rusijo ali kogarkoli drugega, spodleteli," je zapisal drugi. "Svet je preveč pameten, da bi nasedel zgodbam in spletkam, usmerjenim v vrtenje in naracijo Natovih medijev, Natovih diplomatov in Natovih nevladnih organizacij."
"Potem ko je v 20 letih v Afganistanu porabil 819,78 milijarde dolarjev in nato pobegnil z letali za prevoz vojakov, je Nato želel znova poskusiti srečo ... tokrat z Rusijo."
"Nekdo bi moral spomniti Zaspanega Joeja, da se je rubelj pozabil spremeniti v propad," se je pošalil drugi. "In mimogrede, kako gre železnica od Pacifika vse do Indijskega oceana?"