Svetovni gospodarski forum (WEF) zagovarja socialistično-korporativistično ideologijo. Zasebniki bi se morali vljudno odpovedati lastništvu in zasebnosti. Tudi pod krinko domnevne zaščite podnebja. Propagandisti okrog Klausa Schwaba to vedno znova jasno poudarjajo.
"Ničesar ne boste imeli v lasti in še vedno boste srečni," je jedrnato rekel vodja WEF Klaus Schwab. Socialistični lajtmotiv, ki se kot rdeča nit vleče skozi celoten seznam zahtev globalistične organizacije. Ni zaman Schwab pred časom pozval svetovne vlade k čimprejšnji prepovedi lastništva osebnih avtomobilov in tudi napovedal, da bo tega konec do leta 2030. Če mu bo uspelo, bi se morali ljudje v prihodnosti zanašati na storitve vožnje na zahtevo, podobne Uberju danes – seveda z električnimi vozili brez voznika.
To se ujema tudi s tem, kar je pred nekaj leti zelena socialistična danska političarka Ida Auken (»mlada globalna voditeljica« WEF in nekdanja ministrica za okolje) predlagala svetovni red, v katerem ne bi smeli imeti pametnih telefonov ali pralnih strojev. Namesto da bi te stvari kupovali, bi jih morali v prihodnje najeti – seveda zaradi »trajnostnih« razlogov. V tem trenutku velja spomniti na njeno »delo« za WEF iz leta 2020 z naslovom »Welcome to 2030. Ničesar ne posedujem, nimam zasebnosti in moje življenje ni bilo nikoli "boljše", kot se na veliko širi.
Kajti zasebnosti – kot je rekel že Klaus Schwab – v prihodnosti ne bi smelo več obstajati. Seveda obstaja "sistem socialnih kreditov", ki nagrajuje vedenje, ki ustreza eliti in ki bo seveda vezano na nekakšne "eko točke". In če se Auken sprašuje (oglejte si njen video v zgornjem tvitu), tudi na preproste stvari, kot so pametni telefoni, pralni stroji in podobno, ne bi smeli gledati kot na »izdelek«, temveč kot na »storitev«. Koncept, ki bi ga morali po mnenju ekonomistov kritično opazovati v študiji, ki temelji na teoriji lastništva.
Toda ali je to prihodnost, v kateri želimo živeti? Svet, kjer večino stvari preprosto najamemo, ne kupimo? Še več, svet, v katerem nas neizvoljeni tehnokrati in korporacije nadzorujejo še bolj kot sedaj?
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...