MojSpletnik NOVICE | Avstralska vlada grozi Elonu Musku in mu sporoča, da bo imel velike težave, če ne bo cenzuriral "dezinformacij" ...
Avstralska vlada grozi Elonu Musku in mu sporoča, da bo imel velike težave, če ne bo cenzuriral "dezinformacij"
Avstralske oblasti znova zatirajo družbena omrežja, tokrat z X, in grozijo, da se bo podjetje soočilo z velikimi globami in nasploh z "velikimi težavami" - razen če bodo "napačne informacije in dezinformacije" cenzurirane.
In novi avstralski zakoni, ko bodo letos stopili v veljavo, bodo pravna podlaga za tovrstna dejanja.
Globe bi dosegle do 3 milijone dolarjev ali 2 odstotka letnega prometa za kršitev "prostovoljnega kodeksa ravnanja" in 7,8 milijona dolarjev ali 5 odstotkov letnega prometa za neupoštevanje "standardov" avstralskega organa za komunikacije in medije (ACMA).
To izhaja iz članka, ki ga je objavila revija Financial Review in citira ministrico za komunikacije Michelle Rowland, saj je motiv za njeno zadnjo križarsko vojno opisan kot "vrsta vprašanj", ki naj bi zdaj pestila X.
Rowland je obtožil X, da "ni storil dovolj" povsod - od globokih ponaredkov Taylor Swift do tega, kar je verjetno bistvo polemike - odločitve platforme, da ponovno vzpostavi približno 6000 računov, ki jih je Twitter prej prepovedal.
Zdi se, da je tukaj razmišljanje, da če je X vnaprej ogrožen in se strinja, da se vrne v množično cenzuro, se bo X bolje "vklopil" v avstralsko politiko.
Zakoni, na katere se je sklic Rowland, so bili pripravljeni leta 2023, da bi avstralski upravi za komunikacije in medije podelili širša pooblastila, zlasti za "boj proti dezinformacijam in dezinformacijam na spletu", piše v članku.
Prihajajoča zakonodaja želi doseči dva učinka – za tehnološko industrijo velja uradni prostovoljni kodeks ravnanja, temu „korenčku“ pa sledi palica v obliki novih pooblastil ACMA in glob, če ACMA ni zadovoljna s tem, kako kodeks se uporablja.
Rowland je dodal, da X trenutno "niti ni zajet v prostovoljnem industrijskem kodeksu". Razlog je v tem, da je bil X odstranjen iz kode, potem ko so ustavili prakso označevanja vsebine, ki je bila v nasprotju s (Twitterjevo) »Politiko državljanske integritete«.
Drugod na avstralskem medijskem prizorišču se nekateri sprašujejo, zakaj vlada te države "sovraži Elona Muska".
"Gre za približno 300 milijonov dolarjev, ki jih Musk do zdaj dolguje avstralski vladi," je vprašal voditelj Sky News James McPherson. In z "dolgom" je mislil na kazni, ki jih je Avstralija skušala izterjati od X-a še pred zadnjimi grožnjami.