PREBERITE KAKŠNE NEUMOSTI TALE NEČLOVEŠKI STVOR NA SLIKI BLEBETA:
Program podnebnih sprememb je lahko popoln le, če se mednarodni davki na ogljik uporabijo za svetovno prebivalstvo, je dejal finančni minister Savdske Arabije Mohammed Al-Jadan na srečanju Svetovnega gospodarskega foruma ta teden.
Med panelno razpravo o "Globalnem gospodarskem obetu" v petek med letnim srečanjem WEF v švicarskem smučarskem letovišču Davos je Al-Jadaan trdil, da bo rešitev domnevne podnebne krize zahta globalni davek na ogljik.
"Ni realne rešitve za podnebni prehod, ki ne bi vključa globalno usklajenega sistema davka na ogljik," je dejal savdski politik.
Al-Jadan je zavrnil zamisel, da bi tak sistem najbolj prizadel revne države in države v razvoju, oviral industrijsko rast in spodbudil inflacijo, in trdil, da se bodo takšne države soočile s še slabšimi rezultati, če podnebnih sprememb ne bodo preprečili z mednarodno intervencijo.
»Obstaja mnenje, da je to nepošteno, nepošteno, da bo povzročilo inflacijo. Pravzaprav ravno nasprotno. Če tega ne storimo, bodo na koncu najbolj prizadete države v razvoju. Podnebne spremembe jih bodo najbolj prizadele,« je dejal.
"Potrebujemo sistem davka na ogljik skupaj s subvencijami za gospodinjstva v razvoju in finančnim tokom za države v razvoju, da bi jim omogočili sodelovanje pri naložbah ter ublažitvi in prilagajanju, ki jim omogoča nadaljnjo rast." In to je prava priložnost," je nadalj Al-Jadan.
"Gre za pravično in edino realno rešitev in se ji ne moremo izogniti," je sklenil.
V globalističnih krogih se vse bolj krepi ideja o uvedbi mednarodnega davka na emisije. Na primer, na podnebnem vrhu Združenih narodov COP28 v Dubaju prejšnji mesec sta francoski predsednik Emmanuel Macron in kenijski predsednik William Ruto pozvala k uvedbi globalnega sistema davka na ogljik v naslednjih dveh letih.
Voditelja sta dejala, da bi se tak sistem začel s ciljanjem na globalne finančne transakcije in razširil na zračni in pomorski promet. Zbrani davki bi bili namenjeni državam v Afriki in drugim državam v razvoju za ublažitev domnevnih vplivov podnebnih sprememb.
"To je potrebno, če želimo pravi rezultat, saj moramo zbrati več denarja za financiranje našega boja proti neenakosti in za podnebje," je dejal Macron.
Macronov predlog je podprla predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen, ki je dejala, da je usmerjen v izpolnjevanje ciljev globalistične zelene agende: "Potrebno je več ... Od milijard moramo iti k trilijonom."
Predsednik EU je pozval tudi k razširitvi določanja cen ogljika, ki je ključni del evropskega zelenega dogovora, ki zaračunava davke na emisije za pritisk na podjetja, da zmanjšajo svoj tako imenovani ogljični odtis. Nemški politik je trdil, da je EU v zadnjih dveh desetletjih zasebnim podjetjem vzela 175 milijard evrov davkov, da bi jih usmerila v zelene politike.
Poleg pozivov k mednarodnemu sistemu obdavčitve ogljika je bilo na letošnjem zasedanju WEF v Davosu slišati pozive Mednarodnemu kazenskemu sodišču, naj prizna "ekocid" kot zločin in kaznuje tiste, ki so domnevno krivi za škodovanje okolju - potencialno vključno z ribiči in kmeti - poleg vojnih zločincev v Haagu.