NEWSEXCHANGE CRO | Globalisti protiv populista: Kako sudski sistemi postaju alat za rušenje lidera ...
Globalisti protiv populista: Kako sudski sistemi postaju alat za rušenje lidera
Da li primećujete obrazac? Lideri populističkih stranaka širom Zapadnog sveta padaju pod udarom tužbi – Kalin Đorđesku u Rumuniji, izbori otkazani; Žair Bolsonaro u Brazilu, diskvalifikovan od strane sudija koje je postavio predsednik Lula (uz pomoć CIA-e); premijer Robert Fico iz Slovačke upucan sa pet metaka u maju prošle godine (čudesno preživeo); Alternativa za Nemačku (AfD) uklonjena sa platformi od strane vlade Šolca-Merca; a ovog vikenda, Marin Le Pen, vodeća kandidatkinja za predsednicu Francuske, eliminisana optužbama koje su zvučale kao dečja igra, na sudu u Parizu. I naravno, od 2015. godine, gospodin Tramp, proganjan neprestano, ali još uvek nije svrgnut, zahvaljujući svojoj nepokolebljivosti i testosteronu (oficijelnom hormonu koji je omražen od strane levice).
Međunarodni pravni rat (lawfare) postao je poslednji preostali alat u „globalističkom“ arsenalu za „obojene revolucije“, što znači promene režima podmuklim sredstvima, pri čemu je omiljeni instrument mešanje u izbore. Primer za ovu praksu svakako je operacija CIA/DOD Sektora za promenu režima u Ukrajini 2014. godine, koja je uklonila proruskog izabranog predsednika Viktora Janukoviča, da bi na kraju dovela do instaliranja narkomana Volodimira Zelenskog, što je na kraju dovelo do Ukrajinskog rata koji je odneo više od milion života. Danas su lažne ulične revolucije (poput Majdana u Kijevu 2014) zamenjene pravnim ratom.
Pod globalistima mislimo na široku alijansu EU, Evropsku centralnu banku i njihove saveznike, Svetski ekonomski forum i korporacije koje ih podržavaju, Demokratsku stranku SAD, milijardere poput Džordža Sorosa i Rida Hofmana, kao i brojne preostale „spasitelje sveta“ sa raznim komunističko-ekološkim ideologijama.
Situacija u Sjedinjenim Američkim Državama postala je posebno akutna sa sudijama u Vašingtonu i drugim regionalnim saveznim sudovima koji poslednjih dana sebi prisvajaju izvršna ovlašćenja predsednika. Najdalji strateški cilj je jasan: Demokratska stranka želi da izazove predsednika Trampa da proglasi nacionalnu vanrednu situaciju kako bi ga prisilila da igra ulogu „fašističkog diktatora“. Tramp je do sada bio vrlo oprezan da ostane unutar zakonskih okvira tokom ovog dugotrajnog napada na njega i njegov MAGA pokret koji se bori za čišćenje korupcije iz vlasti.
Centralni trenutak konflikta sada je američki Vrhovni sud (SCOTUS), kojim predsedava Džon Roberts. Mnogo zabrinjućih informacija o predsedavajućem Robertsu procurilo je poslednjih dana, a većina njih nije nova, ali je bila zakopana i ignorisana od strane medija kao što je New York Times. Džon Roberts, šef osoblja SCOTUS-a, Šeldon Snuk, je u braku sa Meri Mekord, koja je zvanično uključena u sve pravne napade na Trampa otkako je počeo skandal sa Rusijom, kada je bila pomoćnica američkog ministra pravde za nacionalnu bezbednost, a potom je radila kao savetnica za prvu optužbu protiv Trampa u Kongresu.
Čini se da je Džon Roberts prijatelj sa Normom Ajzenom, glavnim strategom za sve pravne postupke protiv Trampa, i to još od 2005. godine. Ajzen je bio specijalni savetnik za prvu Trampovu optužbu, kao i glavni strateg iza sumnjivih optužbi prošle godine protiv Trampa koje su podneli tužioci u Njujorku i okrugu Fulton, u Džordžiji. Ajzen koordinira većinu trenutnih tužbi protiv Trampa u saveznim sudovima.
Džon Roberts je takođe član elitnog kluba za pravne stručnjake, poznatog kao Edward Bennett Williams Inn of Court, koji je indirektno povezan sa međunarodnom mrežom Inn of Court sa sedištem u Londonu. U ovom klubu su i sudije koje su uključene u trenutne slučajeve protiv Trampa.
Novi skandal o Džonu Robertsu uključuje i navodnu vezu sa Džefrijem Epštajnom. Iako optužbe da je Džon Roberts bio u „Lolita Ekspresu“ nisu potvrđene, ne može se isključiti mogućnost da je bio u Epštajnovoj vili na ostrvu.
Dok FBI i ministarstvo pravde istražuju ove kontroverze, pitanje ostaje – da li je Džon Roberts pod nekim oblikom ucene? Da li će nastaviti da vodi slučajeve koji su pod direktnim uticajem njegovih prijatelja?
Ako je sedište međunarodne mreže Inn of Court u Londonu, zamislite kako se odluke donose u Evropskoj uniji. Nije onda ni čudo što smo imali takve presude u Rumuniji i Francuskoj. Tu je naravno i medijska mašinerija koja sve to podržava. Koja zemlja je sledeća? Koji kandidat je sledeći koji će dobiti presudu da ne može da se kandiduje?
U svakom slučaju biće to kandidat koji ne odgovara globalistima. Ne dozvolju čak ni da postoji šansa da na izborima pobedi neko ko nije iz njihovog kluba. To i dalje nazivaju demokratijom, a svako suprotno mišljenje osuđuju, čak postaje i kažnjivo. To vidimo iz brojnih hapšenja širom Evrope zbog postova na društvenim mrežama. Dobrodošli u Vrli novi svet.